Školsko zvono

I. turnus

 • 0. sat:  7.00 —  7.40
 • 1. sat:  7.45 —  8.30
 • 2. sat:  8.35 —  9.20
 • 3. sat:  9:35 — 10.20
 • 4. sat: 10:25 — 11.10
 • 5. sat: 11.15 — 12.00
 • 6. sat: 12.05 — 12.50
 • 7. sat: 12.55 — 13.40

II. turnus

 • 0. sat: 12.55 — 13.40
 • 1. sat: 13.45 — 14.30
 • 2. sat: 14.35 — 15.20
 • 3. sat: 15.35 — 16.20
 • 4. sat: 16.25 — 17.10
 • 5. sat: 17.15 — 18.00
 • 6. sat: 18.05 — 18.50
 • 7. sat: 18.55 — 19.35

Arhiva vijesti

Godina: 2022, mjesec: Svibanj

Uspješno završen međunarodni eTwinning projekt “For the love of lit”

Utorak, 24. 5. 2022.

Uspješno smo završili međunarodni eTwinning projekt  "For the love of lit" ! 

Evo mali podsjetnik na cijeli projekt. U projektu je sudjelovalo 12 škola iz 10 različitih država: 

Escola Secundária Dr. Joaquim Gomes Ferreira Alves. Vila Nova de Gaia (ESDJGFA) – Portugal kao osnivač projekta, Lycée Lambert, Mulhouse – France kao suosnivač,  Agrupamento de Escolas Virgínia Moura, Guimarães, Moreira De Cónegos – Portugal, Agrupamento de Escolas A Lã e a Neve, Covilhã - Portugal, Alişen İğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırıkkale – Turkey, Colegio Sagrado Corazón-Corazonista, Valladolid – Spain, IP Gimnaziul Nr. 2, Drochia, Republic of Moldova, Liceul Teoretic Liviu Rebreanu, Turda, Romania, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku, Gdańsk Poland, 3rd Gymnasium Heraklion Crete, Irakleio Kritis, Greece, Institut de la Sainte Famille d'Helmet, Bruxelles Belgium i Srednja škola Vrbovec.  Našu školu predstavljao je 2.g razred ekonomista- 20 učenika, te sgtručna suradnica knjižničarka - Ana Dobraš , profesorice engleskog jezika Irena Habeš Koprić i Iva Habeš Lončarić te profesorica hrvatskog jezika Dijana Miklin kao koordinatorice projekta za našu školu.

Školski knjižničari i učitelji  surađivali su  ​​kako bi probudili  užitak učenika u čitanju knjiga korištenjem tehnologije.
Ovaj je projekt za cilj imao poticanje učeničkih vještina čitanja i pisanja na engleskom i materinjem jeziku, kao i razvoj komunikacijskih vještina, kritičkog mišljenja, kreativnosti i ICT vještina. Predstavljali smo svoje poznate pjesnike i romanopisce, pisali svoje pjesme, ilustrirali i izrađivali u digitalnim alatima, zaigrali kvizove. 

Zahvaljujemo se svima koji su na projektu sudjelovali, posebno našim učenicima 2.g razeda, a pregled onoga što smo radili pogledajte u E-book-u!

 

Blue Handwriting Yearbook Cover, autor: Ana Dobraš  

Etwinningov projekt „Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki“

Ponedjeljak, 23. 5. 2022.

Učenici četvrtog razreda ekonomskoga smjera, ove godine su učestvovali u projektu eTwinninga u sklopu Virtualnog sajma vježbeničkih tvrtki, u organizaciji Prve ekonomske škole iz Zagreba i Ekonomske i birotehničke škole iz Bjelovara. Sudjelovalo je 17 skupina sa po 5 vježbeničkih tvrtki što je činilo ukupno 85 tvrtki uključenih u projekt. Riječ je o vježbeničkim tvrtkama iz cijele Republike Hrvatske. Zadatak za učenike sastojao se od izrade PPT prezentacije, web stranice te facebook stranice VT- e koja je morala sadržavati informacije o tvrtki, asortiman i djelatnosti.
   Četvrti g razred (4.g) uključio se u Virtualni sajam sa 2 vježbeničke tvrtke – Rose d.o.o, prodaja prirodne kozmetike od ruže i TeaCafe d.o.o, prodaja čaja i kave.
Svaku školu predstavljao je jedan nastavnik - ocjenjivač koji je sudjelovao u razradi kriterija vrednovanja kao i u vrednovanju učeničkih radova. Nastavnik – ocjenjivač iz naše škole bila je profesorica Ruža Glasnović. Mentorica vježbeničkih tvrtki naše škole bila je profesorica Veronika Sorić. Središnji događaj ovog projekta bilo je proglašenje najuspješnijih vježbeničkih tvrtki u petak, 13. svibnja 2022. godine u online okružju.  

2. i 3. MJESTO NA DRŽAVNOJ RAZINI KVIZA ZNANJA I KREATIVNOSTI “MREŽA ČITANJA”

Četvrtak, 19. 5. 2022.

Mr1

U petak, 13. svibnja 2022. od 12:00 do 13:00 sati održavala se nacionalna razina kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja" za srednje škole u školskoj godini 2021./2022. Našu školu predstavljale su učenice Ines Belošević (2.a) i  Lara Havoić (2.g). Ovo je druga godina kako sudjelujemo na natjecanju i učenice su postigle fantastične rezultate. "Želimo se zahvaliti svima koji nas podržavaju, našoj ravnateljici Mirjani Pušić, profesorima i profesoricama koje pravdaju njihove izostanke zbog priprema i roditeljima koji se pripremaju zajedno s nama. Na državnoj razini Ines Belošević osvojila je 2.mjesto, a Lara Havoić 3.mjesto. sa visokih 73/75 boda!  Kao ponosna mentorica čestitam svojim "detalj frikovima"! Divno je biti detalj frik u troje!"
Čestitamo učenicama i njihovoj mentorici prof.Ani Dobraš!
"Knjige su ogledala : u njima vidite samo ono što već imate u sebi!" (Carlos Ruiz Zafon)
 

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U TENISU - 2. i 3. mjesto

Četvrtak, 19. 5. 2022., Jurica Jakšić,prof.

Jur

Srednja strukovna škola Samobor 18.05. bila je domaćin Županijskog natjecanja u tenisu za Srednje škole. Našu školu predstavljali su Karlo Burić, Mislav Vrbnjak, Antonio Srabinec i Marija Bedeković. U kategoriji mladića nastupilo je 16 sudionika, a naši su učenici ostvarili odlične rezultate. Karlo Burić - 3.mjesto, Mislav Vrbnjak 4.mjesto i Antonio Srabinec 5.mjesto. U kategoriji djevojaka naša je Marija Bedeković osvojila 2. mjesto.Lijep uspjeh s kojim završavamo sportska natjecanja za ovu školsku godinu!

Čestitke učenicima i njihovom mentoru, prof. Jurici Jakšiću!

„Poslovni izazov“

Četvrtak, 19. 5. 2022.

I ove školske godine naše ekonomistice sudjelovale su u natjecanju „Poslovni izazov“. Ovogodišnja tema natjecanja bila je: „Što činimo za poboljšanje našeg zdravlja i okoliša“. Našu školu predstavljale su učenice 2.g razreda, Nika Mesarek i Lucija Kristić te učenica 4.g razreda Lorena Tišljarec. Osmislile su aplikaciju za zdravu prehranu korisnika te ujedno i očuvanja okoliša naziva „Ekooz“. „Ekooz“ simbolizira eko, okoliš i zdravlje. Učenice su nastupile u timu „Zdravoljupke“. Natjecanju su prisustvovali učenici srednjih škola iz cijele Hrvatske, a odvijalo se preko online platforme Teams. Prvi zadatak bio je izraditi kratku marketinšku kampanju za vlastitu tvrtku te ju podijeliti na Instagram profilu, Tik Toku te javno na Youtube kanalu. Učenice su se plasirale u polufinale zajedno sa još 11 timova, a nakon toga i u finalno natjecanje, 29.04.2022. Jedan od zadataka finalnog natjecanja sastojao se od kratke marketinške kampanje, početne bilance, kalkulacije cijena proizvodnje i tržišne cijene, misije i vizije. Mentorica tima bila je Veronika Sorić, prof.

« prethodna   sljedeća »

Arhiva po mjesecima

2022
Siječanj (7)
Veljača (8)
Ožujak (12)
Travanj (10)
Svibanj (24)
Lipanj (10)
Srpanj (5)
Kolovoz (1)
Rujan
Listopad
Studeni
Prosinac
2021
Siječanj (3)
Veljača (9)
Ožujak (12)
Travanj (7)
Svibanj (6)
Lipanj (9)
Srpanj (9)
Kolovoz (2)
Rujan (4)
Listopad (9)
Studeni (9)
Prosinac (5)
2020
Siječanj (1)
Veljača (6)
Ožujak (7)
Travanj (9)
Svibanj (5)
Lipanj (3)
Srpanj (6)
Kolovoz (4)
Rujan (10)
Listopad (8)
Studeni (8)
Prosinac (10)
2019
Siječanj (1)
Veljača (7)
Ožujak (11)
Travanj (11)
Svibanj (8)
Lipanj (8)
Srpanj (5)
Kolovoz (5)
Rujan (2)
Listopad (2)
Studeni (6)
Prosinac (5)
2018
Siječanj
Veljača
Ožujak (13)
Travanj (3)
Svibanj (10)
Lipanj (9)
Srpanj (4)
Kolovoz (2)
Rujan (3)
Listopad (4)
Studeni (4)
Prosinac (6)
2017
Siječanj
Veljača
Ožujak (5)
Travanj (3)
Svibanj (4)
Lipanj (2)
Srpanj (3)
Kolovoz
Rujan (1)
Listopad (2)
Studeni (3)
Prosinac (4)
2016
Siječanj (1)
Veljača (1)
Ožujak (4)
Travanj (6)
Svibanj (6)
Lipanj (2)
Srpanj
Kolovoz
Rujan
Listopad (3)
Studeni (1)
Prosinac (2)
2015
Siječanj
Veljača (2)
Ožujak (7)
Travanj (1)
Svibanj
Lipanj
Srpanj (1)
Kolovoz
Rujan (1)
Listopad (1)
Studeni (1)
Prosinac (2)
2014
Siječanj
Veljača
Ožujak
Travanj
Svibanj (1)
Lipanj
Srpanj
Kolovoz
Rujan
Listopad (4)
Studeni (1)
Prosinac (2)