• Projekti škole
  • Školsko zvono

    I. turnus

    • 0. sat:  7.00 —  7.40
    • 1. sat:  7.45 —  8.30
    • 2. sat:  8.35 —  9.20
    • 3. sat:  9:35 — 10.20
    • 4. sat: 10:25 — 11.10
    • 5. sat: 11.15 — 12.00
    • 6. sat: 12.05 — 12.50
    • 7. sat: 12.55 — 13.40

    II. turnus

    • 0. sat: 12.55 — 13.40
    • 1. sat: 13.45 — 14.30
    • 2. sat: 14.35 — 15.20
    • 3. sat: 15.35 — 16.20
    • 4. sat: 16.25 — 17.10
    • 5. sat: 17.15 — 18.00
    • 6. sat: 18.05 — 18.50
    • 7. sat: 18.55 — 19.35

    Arhiva vijesti

    Godina: 2021, mjesec: Listopad

    eTwinning projekt For the love of lit

    Srijeda, 13. 10. 2021.

    Značajan utjecaj pandemije Covid-19 na obrazovanje i posljedična online nastava natjerali su naše učenike da se okrenu digitalnoj praksi, a mnogi su knjige ostavili po strani. Važno ih je vratiti čitanju knjiga, važnih *"proizvoda" ljudske kulture i baštine. Jasno je da je u ovoj digitalnoj eri čitanje postalo izazov. Imajući tu perspektivu na umu, školski knjižničari i učitelji će surađivati ​​kako bi potakli učenike na čitanje knjiga korištenjem tehnologije.
    Ovaj projekt ima za cilj poticanje učeničkih vještina čitanja i pisanja na engleskom i materinjem jeziku, kao i razvoj komunikacijskih vještina, kritičkog mišljenja, kreativnosti i ICT vještina.
    Planiranje projekta bit će osmišljeno na kooperativan način, u svakom koraku, a partnerske škole će redovito komunicirati putem Twinspacea i/ili videokonferencije, e-pošte ili Whatsappa. Učenici će učiti jedni o drugima, o kulturi i značajnim autorima; otkriti tradicionalne priče svojih partnera i ilustrirati ih; stvoriti grupe/forume za raspravu prema svojim sklonostima čitanja i podijeliti svoja razmišljanja; pisati poeziju i kolaborativne priče; stvarati oznake, e-knjige i digitalne igre. Koordinatorica projekta za Srednju školu Vrbovec je knjižničarka Ana Dobraš, a nastavnice uključene u projekt su profesorice engleskog jezika Irena Habeš Koprić i Iva Habeš Lončarić, te profesorica hrvatskog jezika Dijana Miklin i razred 2.g. 

    U listopadu smo birali ime projekta i logo. Učenica Lana Martinović (1.g) ilustrirala je naš prijedlog. 

    Svjetski dan mentalnog zdravlja (10. listopada)

    Ponedjeljak, 11. 10. 2021.

    Učenici 1.e razreda prigodno su obilježili Svjetski dan mentalnog zdravlja (10. listopada) te se informirali o važnosti i značenju mentalnog zdravlja pojedinca. U sklopu eTwinning projekta Rastimo zdravo u koji su uključeni kao razred s nastavnicom Marijanom Radić pozabavili su se aktualnom temom. Čitanjem članaka iz dnevnog tiska i objavljenih članaka koje su pronašli na internet stranicama HZJZ te diskusijom na satu razrednika došli su do zajedničkih rezultata rada i iznijeli popis smjernica koje vode do očuvanja mentalnog zdravlja. Popričali su i o negativnom utjecaju pandemije na mentalno zdravlje populacije. Želja im je svima bila ista – saznati kako se brinuti o sebi i svojem zdravlju te naglasiti važnost zdravog mentalnog života. Kako bi zaokružili temu današnjeg sata izradili su plakat sa smjernicama za očuvanje mentalnog zdravlja i postavili ga na pano u predvorju škole, također su učenici napravili prezentaciju o mentalnom zdravlju koju možete pogledati na linku.

    TUŽNA VIJEST

    Srijeda, 6. 10. 2021.

    20190430 093722 - copy

    Jučer, 5.10. na sam Dan učitelja napustio nas je Milan Kovačić, nastavnik ekonomske skupine predmeta u Srednjoj školi Vrbovec. Nije prošla ni godina dana od kada je odradio u našoj školi zadnji nastavni sat, pozdravio se s nama : "Do viđenja do sutra" i otišao svojoj kući, svojoj obitelji. Na žalost, nakon toga viđali smo ga povremeno, ako bi zastao u Vrbovcu na povratku s terapije. Izgubili smo dobrog i blagog kolegu i prijatelja.

    Ispraćaj će biti sutra, 7. listopada 2021.g. u 14.00 sati s Mjesnog groblja u Koprivničkom Ivancu.

    Izražavamo duboku i iskrenu sućut njegovoj obitelji.

    Dragi Milane, hvala Vam na svemu dobrom koje ste nam pružili. Sjećat ćemo Vas se upravo tako kako Vas vidimo na ovoj fotografiji.

    Najava - Novi međunarodni eTwinning projekt Kitchen wonders

    Ponedjeljak, 4. 10. 2021.

    U našoj školi započinje novi eTwinning projekt u koji su uključeni naši učenici zanimanja kuhar i konobar prvog, drugog i trećeg razreda s prof. Marijanom Radić. U projekt su uključeni partneri iz Poljske i Srbije ( autorice projekta), Hrvatske, Grčke, Rumunjske, Turske i Jordana kroz sljedeće aktivnosti na kojima će raditi zajedničkom suradnjom.: osnovne kemijske strukture hranjivih tvari i njihova uloga, pravilan fizički i psihički razvoj tinejdžera, pravilna prehrana i zdrave navike, običaji i navike drugih naroda u prehrani, i različite STEM aktivnosti koje će povezati važnosti pravilne i uravnotežene prehrane s tjelesnim i psihičkim razvojem tinejdžera. Ukratko u ovom projektu učenici će proučavati – ulogu nutrijenata u pravilnom tjelesnom i mentalnom razvoju tinejdžera, a svoja stečena znanja o nutrijentima povezivat će s prehranom i zdravim navikama za očuvanje zdravlja. U okviru STEM aktivnosti razvijat će svoje kompetencije kroz eksperimentalni rad i rješavanje problema.

    « prethodna  

    Arhiva po mjesecima

    2024
    Siječanj (3)
    Veljača (7)
    Ožujak (27)
    Travanj (12)
    Svibanj (16)
    Lipanj (10)
    Srpanj (12)
    Kolovoz (1)
    Rujan (5)
    Listopad (1)
    Studeni
    Prosinac
    2023
    Siječanj (6)
    Veljača (8)
    Ožujak (16)
    Travanj (10)
    Svibanj (6)
    Lipanj (12)
    Srpanj (8)
    Kolovoz (3)
    Rujan
    Listopad (14)
    Studeni (11)
    Prosinac (6)
    2022
    Siječanj (7)
    Veljača (8)
    Ožujak (12)
    Travanj (10)
    Svibanj (24)
    Lipanj (11)
    Srpanj (5)
    Kolovoz (6)
    Rujan (5)
    Listopad (14)
    Studeni (12)
    Prosinac (12)
    2021
    Siječanj (3)
    Veljača (9)
    Ožujak (12)
    Travanj (7)
    Svibanj (5)
    Lipanj (9)
    Srpanj (9)
    Kolovoz (2)
    Rujan (4)
    Listopad (9)
    Studeni (9)
    Prosinac (5)
    2020
    Siječanj (1)
    Veljača (6)
    Ožujak (7)
    Travanj (9)
    Svibanj (5)
    Lipanj (3)
    Srpanj (6)
    Kolovoz (4)
    Rujan (10)
    Listopad (8)
    Studeni (8)
    Prosinac (10)
    2019
    Siječanj (1)
    Veljača (7)
    Ožujak (11)
    Travanj (11)
    Svibanj (8)
    Lipanj (7)
    Srpanj (5)
    Kolovoz (5)
    Rujan (2)
    Listopad (2)
    Studeni (6)
    Prosinac (5)
    2018
    Siječanj
    Veljača
    Ožujak (13)
    Travanj (3)
    Svibanj (10)
    Lipanj (9)
    Srpanj (4)
    Kolovoz (2)
    Rujan (3)
    Listopad (4)
    Studeni (4)
    Prosinac (6)
    2017
    Siječanj
    Veljača
    Ožujak (5)
    Travanj (3)
    Svibanj (4)
    Lipanj (2)
    Srpanj (3)
    Kolovoz
    Rujan (1)
    Listopad (2)
    Studeni (3)
    Prosinac (4)
    2016
    Siječanj (1)
    Veljača (1)
    Ožujak (4)
    Travanj (6)
    Svibanj (6)
    Lipanj (2)
    Srpanj
    Kolovoz
    Rujan
    Listopad (3)
    Studeni (1)
    Prosinac (2)
    2015
    Siječanj
    Veljača (2)
    Ožujak (7)
    Travanj (1)
    Svibanj
    Lipanj
    Srpanj (1)
    Kolovoz
    Rujan (1)
    Listopad (1)
    Studeni (1)
    Prosinac (2)
    2014
    Siječanj
    Veljača
    Ožujak
    Travanj
    Svibanj (1)
    Lipanj
    Srpanj
    Kolovoz
    Rujan
    Listopad (4)
    Studeni (1)
    Prosinac (2)